• Mé pojetí kondičního trénování – cesta k životním výsledkům a pevnému zdraví

  Mé pojetí kondičního trénování – cesta k životním výsledkům a pevnému zdraví

  V dnešní společnosti považujeme za samozřejmé že existují sporty jako je cyklistika, tenis, box, kickbox, volejbal apod. Stejně tak trénink, který vznikal před mnoha desítkami či stovkami let se stal samozřejmostí a považujeme to za jedinou možnou cestu, respektive správnou cestu.

  Problémem je, že veškeré pojetí sportů bylo a je založeno na předpokladu, že tělo nám slouží jako stroj k vykonávání pohybů, které mu přikážeme. Uvažujeme nad tím jak přesně provést určitou techniku ve sportu, neuvažujeme však nad tím jestli je tato aktivita součástí naší přirozenosti. Spousta technik v různých sportech využívá pro tělo velmi nepřirozené pohybové schéma a při dlouhodobém provozování tohoto sportu se na těle tvoří velmi zásadní tělesné dysbalance vedoucí k více či méně závažným zdravotním problémům.

  V mém pojetí kondičního tréninku a tréninku obecně se snažím provázat veškeré sportovní techniky s přirozeným fungováním těla, tím je možné dosáhnout nejenom mnohem efektivnější pohybový projev, ale také zamezit jakémukoliv negativnímu ovlivňování pohybového aparátu. Mnohdy je možné naprosto změnit způsob jakým tělo zapojuje spektrum svalů pouhým odlišním vnímáním a aktivováním svalů, takže to vizuálně na technice nemusí být skoro znatelné, konečný efekt je však potom skvělý a posunuje hranice lidského výkonu na úplně jinou úroveň.

  V příštím článku se již zkusím věnovat konkrétním příkladům.

  Přeji pěkný den
  Pavel

Pošlete odpověď

Zrušit odpověď